Cesta: Úvod / Valašský rok 2017 / Rožnovské slavnosti 2017


Rožnovské slavnosti 2017

Termín od:07.07.2017 - 09.05.2017

  Kde:   Dřevěné městečko

 

  •   39. ročník Mezinárodního folklorního festivalu


Rožnovské slavnosti 2017 - program


ĆTVRTEK  6. července

Městská knihovna

18.00        Regionální a národopisná literatura                                                                    

beseda o knihách s Richardem Sobotkou, Pavlem Zajícem a Annou Borovou

 

PÁTEK  7. července

odpoledne – živá pozvánka zahraničních účastníků na Masarykově náměstí

 

konferenční sál Sušáku

10.00       Mužský sólový taneční projev v Karpatech                                

                mezinárodní seminář


komorní amfiteátr

15.00        Absolventské představení Školy mladých odzemkářů               

                 hudební doprovod cimbálová muzika Kordulka

 

Masarykovo náměstí

 16.00       živá pozvánka zahraničních účastníků na Masarykově náměstí

 

Sušák

16.30        Rožnovské slavnosti 2015 očima fotoklubu R9

                 vernisáž výstavy fotografií rožnovského fotoklubu

 

komorní amfiteátr

17.00        Jako za mlada                                                                                             

                 účinkují Ischias Opava, Dyleň Karlovy Vary, Oldšava a muzika Olšava

                       

18.30        Z Radhoště přes Javořinu na Soláň                                                                      

                 společný program rožnovských souborů Javořina, Radhošť a Soláň

                                  

20.30        Všetečníci                                                                                                    

                 skupina tanečního humoru z Bratislavy

 

22.00        Večerní škola flamenca                                                                              

                 workshop s tanečním studiem SARA MARTIN FLAMENCO z Madridu

                

areál Dřevěného městečka

22.00        Hudcování pod hvězdami     

                 s cimbálovou muzikou Radhošť


SOBOTA  8. července

Masarykovo náměstí

9.00          Rožnovské slavnosti se představují městu                                               

                 krátký program hostů ze Španělska, Ruska, Chorvatska, Polska

                 a souborů Ischias, Dyleň, Oldšava, Lipovjan, Rokytí a Javořina                                              

 

Dřevěné městečko

palouček

10.00        Rožnovské slavnosti se představují muzeu                                              

                 soubory ze Španělska, Ruska, Chorvatska, Polska,

                 Ischias, Dyleň, Oldšava, Lipovjan, Rokytí a Javořina

 

komorní amfiteátr                     

  9.30        Kdo vyskočí, ten je chlap!                                                                                                 

                 kvalifikace soutěže v odzemku

                 hudební doprovod cimbálová muzika Radhošť       

 

13.00        Zpěváčci                                                                                                                      

                 koncert talentovaných zpěváčků doprovází BROLN    

 

14.30        Slavnostní zahájení MFF Rožnovské slavnosti 2017

                 s hosty, kteří převzali záštitu nad festivalem

                 Kdo vyskočí, ten je chlap!

                 finále soutěže v odzemku        

                                                                                                                               

16.30        Vitajte u nás                                                                                   

                 účinkují zahraniční soubory z Ruska, Polska, Chorvatska, Španělska a soubor Rokytí z Rokycan

 

18.00        Pocta Františku Bartošovi

                 pořad věnovaný 180. výročí narození významného sběratele lidových písní, národopisce, filologa, učitele

                 zapáleného vlastence Františka Bartoše

                 účinkují: Aleš Švondrk, herec Divadla Pod věží, Štramberk, Bartošův soubor, Zlín,

                 Cimbálová muzika Pramínky, Kopřivnice

 

21.00        Rožnov – město pod Radhoštěm                                                              

                 pořad k 750. výročí založení města

                 Radhošť a Veteran klub Radhoště, Soláň, Lipovjan, Rokytí, Ischias, Béri Balogh Ádám a Považan

 

areál Dřevěného městečka

19.30        Valašské hry                                                                                               

                 tentokrát se souborem Radhošť

 

22.30        Hudcování pod hvězdami s cimbálovou muzikou Pramínky


Doprovodný program

areál Dřevěného městečka

pódium na paloučku a u rybníčka – od 12.30 volná vystoupení účastníků festivalu

 

Mlýnská dolina

11.00        O bačovi, který falešně trúbil

                 pohádka, účinkují RukyNaDudy                                                                     

15.00        Jak se rodí písničky

                 pořad o lidových písničkách, jejich vzniku a životech

                 účinkují: Vladan Jílek a Terezka Podoláková, Cimbálová muzika Pramínky, Kopřivnice

                                                   

Valašská dědina

oživené expozice, vyhrávání gajdošské muziky RukyNaDudy

 NEDĚLE  9. července

kostel sv. Anny    

9.00          Mše                                                                                                  

                

komorní amfiteátr

12.30        Hosté naši milí

                 pořad zahraničních účastníků festivalu                                                                   

               

14.00        Naše děti                                                                                          

                 účinkuje Vsacánek, Vizovjánek, Malý Radhošť a Trnečka

 

15.30        … v dobrém sa rozejdem

                 závěrečný galaprogram festivalu                                                                

 

areál Dřevěného městečka

po celý den do 15.30 -  pódium na paloučku a u rybníčka - doprovodný program

 

Mlýnská dolina

11.00 a 13.00 Pohádka pro děti – Zuzana Vašková

 

Valašská dědina

oživené expozice, vyhrávání gajdošské muziky RukyNaDudy              


Doprovodné programy

Sušák 1. patro

výstava fotografií R9

 

Dřevěné městečko, Janíkova stodola foyer

výstava výtvarné dílny Ondřeje Hozáka – lidová architektura



Program festivalu ke stažení


Pozvánka ke stažení


 

 

Kontakt: Mgr. Jaroslava Kvapilová; +420 571 757 148; +420 604 216 593; e-mail: kvapilova@vmp.cz

 



Jazykové verze

  • Čeština
  • Deutsch
  • English